Produkte > SURGE > LSG102M2C---3035S
LSG102M2C---3035S
LSG102M2C---3035S Surge
LSG153M1C---2230S.pdf
Hersteller: Surge
Description: CAP ALUM 1MF 20% 160V SNAP IN TH
Packaging: Box
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 199mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 1 mF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.02 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.03 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details LSG102M2C---3035S Surge
Description: CAP ALUM 1MF 20% 160V SNAP IN TH, Packaging: Box, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 199mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 1 mF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.02 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.03 A @ 10 kHz.