Produkte > SURGE > LSG222M2A---2250S
LSG222M2A---2250S Surge
Hersteller: Surge
Description: CAP ALUM 100V POLAR
Packaging: Box
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 121mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 2.2 mF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.21 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.652 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details LSG222M2A---2250S Surge
Description: CAP ALUM 100V POLAR, Packaging: Box, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 121mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 2.2 mF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.21 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.652 A @ 10 kHz.