Produkte > SURGE > LSG223M1E---2250S
LSG223M1E---2250S Surge
Hersteller: Surge
Description: CAP ALUM 25V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Box
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 27mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 22 mF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.31 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.972 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details LSG223M1E---2250S Surge
Description: CAP ALUM 25V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Box, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 27mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 22 mF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.31 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.972 A @ 10 kHz.