Produkte > LS ELECTRIC > LSLV0015M100-1EOFNA
LSLV0015M100-1EOFNA
LSLV0015M100-1EOFNA LS ELECTRIC
M100-series-INS2-EN.pdf M100-series-INS3-EN.pdf M100-series-INS-EN.pdf
Hersteller: LS ELECTRIC
Category: One Phase Inverters
Description: Automation module: Inverter; Max motor power: 1.5kW; 0÷400Hz
Type of automation module: Inverter
Max motor power: 1.5kW
Supply voltage: 200...240V AC
Inverter output voltage: 3 x 230V AC
Input 1 properties: rotational speed setting with signal 0...10V, 4...20mA
The programming method: foil keypad
Electrical connection: screw terminals
Additional functions: Modbus RTU
Mounting: for DIN rail mounting; for wall mounting
Operating temperature: -10...50°C
Output frequency: 0...400Hz
Number of inputs: 7
Number of analog inputs: 2
Manufacturer series: M100
Current rating: 13.6A
Driver features: integrated brake transistor; integrated EMC filter
Body dimensions: 100x190x140mm
Number of analog outputs: 1
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LSLV0015M100-1EOFNA LS ELECTRIC
Category: One Phase Inverters, Description: Automation module: Inverter; Max motor power: 1.5kW; 0÷400Hz, Type of automation module: Inverter, Max motor power: 1.5kW, Supply voltage: 200...240V AC, Inverter output voltage: 3 x 230V AC, Input 1 properties: rotational speed setting with signal 0...10V, 4...20mA, The programming method: foil keypad, Electrical connection: screw terminals, Additional functions: Modbus RTU, Mounting: for DIN rail mounting; for wall mounting, Operating temperature: -10...50°C, Output frequency: 0...400Hz, Number of inputs: 7, Number of analog inputs: 2, Manufacturer series: M100, Current rating: 13.6A, Driver features: integrated brake transistor; integrated EMC filter, Body dimensions: 100x190x140mm, Number of analog outputs: 1.