Produkte > SURGE > LSM391M2D---2035S
LSM391M2D---2035S
LSM391M2D---2035S Surge
LSM.pdf
Hersteller: Surge
Description: CAP ALUM 200V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Box
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.787" Dia (20.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 340mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.24 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.736 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LSM391M2D---2035S Surge
Description: CAP ALUM 200V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Box, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.787" Dia (20.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 340mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.24 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.736 A @ 10 kHz.