Produkte > SURGE > LSM561M2G---3545S
LSM561M2G---3545S
LSM561M2G---3545S Surge
LSM.pdf
Hersteller: Surge
Description: CAP ALUM 400V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Box
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 355mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.23 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.122 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details LSM561M2G---3545S Surge
Description: CAP ALUM 400V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Box, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 355mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.23 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.122 A @ 10 kHz.