Produkte > ANALOG DEVICES INC. > LT1585CM-3.45#PBF
LT1585CM-3.45#PBF
LT1585CM-3.45#PBF Analog Devices Inc.
158457a.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.45V 4.6A D2PAK-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-4, D2PAK (3 Leads + Tab), TO-263AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 4.6A
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 7V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: DDPAK-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.45V
Voltage Dropout (Max): 1.4V @ 4A
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1585CM-3.45#PBF Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.45V 4.6A D2PAK-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-4, D2PAK (3 Leads + Tab), TO-263AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 4.6A, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 7V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: DDPAK-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.45V, Voltage Dropout (Max): 1.4V @ 4A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit.
Weitere Produktangebote LT1585CM-3.45#PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1585CM-3.45#PBF Hersteller : Analog Devices / Linear Technology 158457a-1270709.pdf LDO Voltage Regulators 3.45V L/Dropout HS 4A Linear Reg