Produkte > LINEAR TECHNOLOGY > LT1585CT-3.45#PBF
LT1585CT-3.45#PBF
LT1585CT-3.45#PBF Linear Technology
LITCS10131-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Linear Technology
Description: LT1585 - 1.5V L/DROPOUT HS 5A LI
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-220-3
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 4.6A
Operating Temperature: 0°C ~ 150°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 7V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-220-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.45V
PSRR: 72dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.4V @ 7A
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 50
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1585CT-3.45#PBF Linear Technology
Description: LT1585 - 1.5V L/DROPOUT HS 5A LI, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-220-3, Output Type: Fixed, Mounting Type: Through Hole, Current - Output: 4.6A, Operating Temperature: 0°C ~ 150°C (TJ), Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 7V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-220-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.45V, PSRR: 72dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.4V @ 7A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1585CT-3.45#PBF LT1585CT-3.45#PBF Hersteller : Analog Devices 158457a-2954095.pdf LDO Voltage Regulators 7A, 4.6A, 3A L Drop Fast Resp Pos Regs A
auf Bestellung 35 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
LT1585CT-3.45#PBF LT1585CT-3.45#PBF Hersteller : Analog Devices / Linear Technology 158457a-1270709.pdf LDO Voltage Regulators 3.45V L/Dropout HS 4A Linear Reg