Produkte > LINEAR TECHNOLOGY > LT3065EMSE-1.5#PBF
LT3065EMSE-1.5#PBF
LT3065EMSE-1.5#PBF Linear Technology
LITC-S-A0003038517-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Linear Technology
Description: 45V VIN, 500MILI AMP LOW NOISE,
Packaging: Bulk
Package / Case: 12-TSSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 110 µA
Voltage - Input (Max): 45V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 12-MSOP-EP
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V
Control Features: Current Limit, Enable, Power Good, Soft Start
PSRR: 78dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.51V @ 500mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 25 mA