Produkte > ANALOG DEVICES INC. > LTC1174CS8-3.3#TRPBF
LTC1174CS8-3.3#TRPBF
LTC1174CS8-3.3#TRPBF Analog Devices Inc.
1174fe.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG BUCK BOOST 3.3V 8SO
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Up, Step-Down, Step-Up/Step-Down
Current - Output: 340mA, 600mA
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Output Configuration: Positive or Negative
Frequency - Switching: 200kHz
Voltage - Input (Max): 13.5V
Topology: Buck, Buck-Boost
Supplier Device Package: 8-SO
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 4V
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LTC1174CS8-3.3#TRPBF Analog Devices Inc.
Description: IC REG BUCK BOOST 3.3V 8SO, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Up, Step-Down, Step-Up/Step-Down, Current - Output: 340mA, 600mA, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Output Configuration: Positive or Negative, Frequency - Switching: 200kHz, Voltage - Input (Max): 13.5V, Topology: Buck, Buck-Boost, Supplier Device Package: 8-SO, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Input (Min): 4V, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V.