Produkte > LINEAR TECHNOLOGY > LTC3410ESC6-1.875#TRPBF
LTC3410ESC6-1.875#TRPBF
LTC3410ESC6-1.875#TRPBF Linear Technology
Hersteller: Linear Technology
Description: IC REG BUCK 1.875V 0.3A SC70-6
Produktbewertung abgeben
Technische Details LTC3410ESC6-1.875#TRPBF Linear Technology
Category: Voltage regulators - DC/DC circuits, Description: PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.5÷5.5VDC; Uout: 1.875VDC; 0.3A; SMD, Type of integrated circuit: PMIC, Kind of integrated circuit: DC/DC converter, Case: SC70-6, Output current: 0.3A, Output voltage: 1.875V DC, Number of channels: 1, Mounting: SMD, Kind of package: reel, Input voltage: 2.5...5.5V DC, Quantity in set/package: 2500pcs., Topology: buck.
Weitere Produktangebote LTC3410ESC6-1.875#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LTC3410ESC6-1.875#TRPBF Hersteller : Analog Devices / Linear Technology 34101875f-1267850.pdf Switching Voltage Regulators 1.875V ,300mA, 2.25MHz Synch Step-Dwn in SC70
Produkt ist nicht verfügbar
Description: PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.5÷5.5VDC; Uout: 1.875VDC; 0.3A; SMD
Type of integrated circuit: PMIC
Kind of integrated circuit: DC/DC converter
Case: SC70-6
Output current: 0.3A
Output voltage: 1.875V DC