Produkte > NKK SWITCHES > LW3125-0100-A
LW3125-0100-A
LW3125-0100-A NKK Switches
lw-27696.pdf
Hersteller: NKK Switches
Rocker Switches 10A DPDT ON-(ON)
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LW3125-0100-A NKK Switches
Description: SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V, Packaging: Tray, Current Rating (Amps): 10A (AC), 6A (DC), Mounting Type: Panel Mount, Snap-In, Circuit: DPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -20°C ~ 50°C, Termination Style: Solder Lug, Actuator Type: Concave (Standard V), Approval Agency: CSA, UL, Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 32.00mm x 19.80mm, Color - Actuator/Cap: White, Actuator Marking: No Marking, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Weitere Produktangebote LW3125-0100-A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LW3125-0100-A LW3125-0100-A Hersteller : NKK Switches lw.pdf Description: SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V
Packaging: Tray
Current Rating (Amps): 10A (AC), 6A (DC)
Mounting Type: Panel Mount, Snap-In
Circuit: DPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -20°C ~ 50°C
Termination Style: Solder Lug
Actuator Type: Concave (Standard V)
Approval Agency: CSA, UL
Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 32.00mm x 19.80mm
Color - Actuator/Cap: White
Actuator Marking: No Marking
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V