Produkte > UNITED CHEMI-CON > LXY10VB332M12X35LL
LXY10VB332M12X35LL United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.378" (35.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 24 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.665 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.22 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LXY10VB332M12X35LL United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.378" (35.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 24 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.665 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.22 A @ 100 kHz.