Produkte > UNITED CHEMI-CON > LXZ63VB331M12X20LL
LXZ63VB331M12X20LL
LXZ63VB331M12X20LL United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.787" (20.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 85 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 645 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.29 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details LXZ63VB331M12X20LL United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.787" (20.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 85 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 645 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.29 A @ 100 kHz.