Produkte > UNITED CHEMI-CON > LXZ63VB821M16X30LL
LXZ63VB821M16X30LL
LXZ63VB821M16X30LL United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 820UF 20% 63V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 43 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.602 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.67 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details LXZ63VB821M16X30LL United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 820UF 20% 63V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 43 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.602 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.67 A @ 100 kHz.