Produkte > NKK SWITCHES > M2012TXW30-DC
M2012TXW30-DC
M2012TXW30-DC NKK Switches
MrockersBracket.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V
Packaging: Tray
Features: Epoxy Sealed Terminals
Current Rating (Amps): 6A (AC), 4A (DC)
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Circuit: SPDT
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Concave (Standard V)
Approval Agency: CSA, UL
Color - Actuator/Cap: Red
Actuator Marking: No Marking
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
auf Bestellung 1787 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details M2012TXW30-DC NKK Switches
Description: SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V, Packaging: Tray, Features: Epoxy Sealed Terminals, Current Rating (Amps): 6A (AC), 4A (DC), Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Circuit: SPDT, Switch Function: On-On, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Concave (Standard V), Approval Agency: CSA, UL, Color - Actuator/Cap: Red, Actuator Marking: No Marking, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.