Produkte > NKK SWITCHES > M2015S2A2W30
M2015S2A2W30
M2015S2A2W30 NKK Switches
MtogglesAnglePC.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V
Packaging: Tray
Features: Epoxy Sealed Terminals
Current Rating (Amps): 6A (AC), 3A (DC)
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Illumination: Non-Illuminated
Bushing Thread: Unthreaded
Actuator Length: 6.86mm
Actuator Type: Standard Round
Panel Cutout Dimensions: Circular - 6.50mm Dia
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details M2015S2A2W30 NKK Switches
Description: SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V, Packaging: Tray, Features: Epoxy Sealed Terminals, Current Rating (Amps): 6A (AC), 3A (DC), Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Illumination: Non-Illuminated, Bushing Thread: Unthreaded, Actuator Length: 6.86mm, Actuator Type: Standard Round, Panel Cutout Dimensions: Circular - 6.50mm Dia, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.