Produkte > NKK SWITCHES > M2024S3A2A30
M2024S3A2A30
M2024S3A2A30 NKK Switches
MtogglesAnglePC.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SWITCH TOGGLE SP3T 6A 125V
Features: Jumper needed to achieve triple throw
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 6A (AC), 3A (DC)
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Circuit: SP3T
Switch Function: On-On-On
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Illumination: Non-Illuminated
Bushing Thread: Unthreaded
Actuator Length: 8.28mm
Actuator Type: Standard Round
Panel Cutout Dimensions: Circular - 6.50mm Dia
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
auf Bestellung 105 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details M2024S3A2A30 NKK Switches
Description: SWITCH TOGGLE SP3T 6A 125V, Features: Jumper needed to achieve triple throw, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 6A (AC), 3A (DC), Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Circuit: SP3T, Switch Function: On-On-On, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Illumination: Non-Illuminated, Bushing Thread: Unthreaded, Actuator Length: 8.28mm, Actuator Type: Standard Round, Panel Cutout Dimensions: Circular - 6.50mm Dia, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.