Produkte > NKK SWITCHES > M2032LL1W30
M2032LL1W30
M2032LL1W30 NKK Switches
MtogglesAnglePC.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V
Features: Epoxy Sealed Terminals
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 6A (AC), 4A (DC)
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Circuit: 3PDT
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Illumination: Non-Illuminated
Bushing Thread: 1/4-40
Actuator Length: 16.50mm
Actuator Type: Locking Lever
Panel Cutout Dimensions: Circular - 6.50mm Dia
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
auf Bestellung 40 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details M2032LL1W30 NKK Switches
Description: SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V, Features: Epoxy Sealed Terminals, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 6A (AC), 4A (DC), Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Circuit: 3PDT, Switch Function: On-On, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Illumination: Non-Illuminated, Bushing Thread: 1/4-40, Actuator Length: 16.50mm, Actuator Type: Locking Lever, Panel Cutout Dimensions: Circular - 6.50mm Dia, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.