Produkte > MICRON TECHNOLOGY INC. > M29F400BB55N6T TR
M29F400BB55N6T TR
M29F400BB55N6T TR Micron Technology Inc.
Hersteller: Micron Technology Inc.
Description: IC FLASH 4MBIT PARALLEL 48TSOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 48-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Memory Type: Non-Volatile
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V
Technology: FLASH - NOR
Memory Format: FLASH
Supplier Device Package: 48-TSOP
Produktbewertung abgeben
Technische Details M29F400BB55N6T TR Micron Technology Inc.
Description: IC FLASH 4MBIT PARALLEL 48TSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 48-TFSOP (0.724", 18.40mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Size: 4Mbit, Memory Type: Non-Volatile, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V, Technology: FLASH - NOR, Memory Format: FLASH, Supplier Device Package: 48-TSOP, Part Status: Obsolete, Write Cycle Time - Word, Page: 55ns, Memory Interface: Parallel, Access Time: 55 ns, Memory Organization: 512K x 8, 256K x 16, DigiKey Programmable: Not Verified.