Produkte > MICRON TECHNOLOGY INC. > M29F800FT55M3F2 TR
M29F800FT55M3F2 TR Micron Technology Inc.
M29F%28200%2C400%2C800%2C160%29F%28T%2CB%29.pdf
Hersteller: Micron Technology Inc.
Description: IC FLASH 8MBIT PARALLEL 44SO
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 44-SOIC (0.496", 12.60mm Width)
Memory Type: Non-Volatile
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V
Technology: FLASH - NOR
Memory Format: FLASH
Supplier Device Package: 44-SO
Produktbewertung abgeben
Technische Details M29F800FT55M3F2 TR Micron Technology Inc.
Description: IC FLASH 8MBIT PARALLEL 44SO, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 44-SOIC (0.496", 12.60mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Size: 8Mbit, Memory Type: Non-Volatile, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V, Technology: FLASH - NOR, Memory Format: FLASH, Supplier Device Package: 44-SO, Part Status: Obsolete, Write Cycle Time - Word, Page: 55ns, Memory Interface: Parallel, Access Time: 55 ns, Memory Organization: 1M x 8, 512K x 16, DigiKey Programmable: Not Verified.