Produkte > NKK SWITCHES > M2B15BA5W30-BA
M2B15BA5W30-BA NKK Switches
M2pushbuttons-1.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: PROCESS SEALED MINIATURE PUSHBUT
Packaging: Box
Current Rating (Amps): 1A (AC/DC)
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Round, Button
Color - Actuator/Cap: Black
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
auf Bestellung 50 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details M2B15BA5W30-BA NKK Switches
Description: PROCESS SEALED MINIATURE PUSHBUT, Packaging: Box, Current Rating (Amps): 1A (AC/DC), Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Circuit: SPDT, Type: Standard, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Round, Button, Color - Actuator/Cap: Black, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.