Produkte > HARWIN INC. > M80-5000000M5-02-PM4-00-000
M80-5000000M5-02-PM4-00-000
M80-5000000M5-02-PM4-00-000 Harwin Inc.
PD003-Product-Datasheet-Datamate-Mix-Tek-range-HRi.pdf
Hersteller: Harwin Inc.
Description: 2 POS. MALE SIL HORIZONTAL THROU
Features: Jackscrews, Keying Slot, Mounting Flange
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Voltage Rating: 800VAC/DC
Current Rating (Amps): 40A
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 2 (Power)
Number of Rows: 1
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Type: Male Pin, Power
Fastening Type: Threaded
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.157" (4.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Shape: Circular
Contact Length - Post: 0.197" (5.00mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled
auf Bestellung 56 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details M80-5000000M5-02-PM4-00-000 Harwin Inc.
Description: 2 POS. MALE SIL HORIZONTAL THROU, Features: Jackscrews, Keying Slot, Mounting Flange, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Voltage Rating: 800VAC/DC, Current Rating (Amps): 40A, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 2 (Power), Number of Rows: 1, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Power, Fastening Type: Threaded, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.157" (4.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Shape: Circular, Contact Length - Post: 0.197" (5.00mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
M80-5000000M5-02-PM4-00-000 M80-5000000M5-02-PM4-00-000 Hersteller : Harwin M80_5000000M5_XX_XXX_00_000.pdf Power to the Board Datamate Mix-Tek 6 Pos. Male SIL Horizontal Throughboard Conn. Jackscrews