Produkte > LUMEL > MA16N A61100000A0
MA16N A61100000A0
  • MA16N A61100000A0
  • MA16N A61100000A0
MA16N A61100000A0 LUMEL
Category: Voltmeters
Description: Voltmeter; on panel; VDC: 0÷100V; Class: 1.5; Umax: 600V; 48x48mm
Scale features: working position 90°
DC voltage measuring range: 0...100V
Scale length: 42mm
Dimensions (W x H x D): 48x48mm
Accuracy class: 1.5
Manufacturer series: MA16
Max. voltage: 0.6kV
Related items: ATS-500
Kind of meter: analogue; mounting
auf Bestellung 3 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MA16N A61100000A0 LUMEL
Category: Voltmeters, Description: Voltmeter; on panel; VDC: 0÷100V; Class: 1.5; Umax: 600V; 48x48mm, Mounting: for DIN rail mounting (optional); on panel, IP rating: IP52, Standard equipment: mounting holder x2, Scale features: working position 90°, DC voltage measuring range: 0...100V, Scale length: 42mm, Dimensions (W x H x D): 48x48mm, Accuracy class: 1.5, Manufacturer series: MA16, Max. voltage: 0.6kV, Related items: ATS-500, Measurement: DC voltage, Type of meter: voltmeter, Kind of meter: analogue; mounting.