Produkte > LUMEL > MA17N A61400000000
MA17N A61400000000
MA17N A61400000000 LUMEL
Category: Voltmeters
Description: Voltmeter; on panel; VDC: 0÷400V; Class: 1.5; Umax: 600V; 72x72mm
Kind of meter: analogue; mounting
Related items: ATS-300
Scale features: working position 90°
DC voltage measuring range: 0...400V
Scale length: 61mm
Dimensions (W x H x D): 72x72mm
Accuracy class: 1.5
Max. voltage: 0.6kV
Manufacturer series: MA17
Measurement: DC voltage
auf Bestellung 3 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MA17N A61400000000 LUMEL
Category: Voltmeters, Description: Voltmeter; on panel; VDC: 0÷400V; Class: 1.5; Umax: 600V; 72x72mm, Kind of meter: analogue; mounting, Related items: ATS-300, Mounting: for DIN rail mounting (optional); on panel, IP rating: IP52, Standard equipment: mounting holder x2, Type of meter: voltmeter, Scale features: working position 90°, DC voltage measuring range: 0...400V, Scale length: 61mm, Dimensions (W x H x D): 72x72mm, Accuracy class: 1.5, Max. voltage: 0.6kV, Manufacturer series: MA17, Measurement: DC voltage.