Produkte > LUMEL > MA19N A61600000000
MA19N A61600000000
MA19N A61600000000 LUMEL
Category: Voltmeters
Description: Voltmeter; on panel; VDC: 0÷600V; Class: 1.5; Umax: 600V; 96x96mm
Max. voltage: 0.6kV
Scale features: working position 90°
DC voltage measuring range: 0...600V
Scale length: 95mm
Dimensions (W x H x D): 96x96mm
Accuracy class: 1.5
Related items: ATS-100
IP rating: IP52
Manufacturer series: MA19
Standard equipment: mounting holder x2
auf Bestellung 2 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MA19N A61600000000 LUMEL
Category: Voltmeters, Description: Voltmeter; on panel; VDC: 0÷600V; Class: 1.5; Umax: 600V; 96x96mm, Max. voltage: 0.6kV, Kind of meter: analogue; mounting, Type of meter: voltmeter, Scale features: working position 90°, DC voltage measuring range: 0...600V, Scale length: 95mm, Dimensions (W x H x D): 96x96mm, Accuracy class: 1.5, Related items: ATS-100, Measurement: DC voltage, Mounting: for DIN rail mounting (optional); on panel, IP rating: IP52, Manufacturer series: MA19, Standard equipment: mounting holder x2.