MAJ-60-00B
MAJ-60-00B Amphenol NEXUS Technologies
MAJ-60-00B.pdf
Hersteller: Amphenol NEXUS Technologies
Description: CONN JACK MALE 10POS SOLDER CUP
Features: Ground
Packaging: Bag
Connector Type: Jack, Male Pins
Color: Silver
Voltage Rating: 60V
Current Rating (Amps): 0.5A
Mounting Type: Panel Mount
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 10
Orientation: Keyed
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Solder Cup
Mounting Feature: Bulkhead - Front Side Nut
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Stainless Steel
Shell Finish: Passivated
Primary Material: Metal
auf Bestellung 98 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MAJ-60-00B Amphenol NEXUS Technologies
Description: CONN JACK MALE 10POS SOLDER CUP, Features: Ground, Packaging: Bag, Connector Type: Jack, Male Pins, Color: Silver, Voltage Rating: 60V, Current Rating (Amps): 0.5A, Mounting Type: Panel Mount, Shielding: Unshielded, Number of Positions: 10, Orientation: Keyed, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Mounting Feature: Bulkhead - Front Side Nut, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Stainless Steel, Shell Finish: Passivated, Primary Material: Metal.