MAL215969121E3
MAL215969121E3 Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
159pulsi.pdf
Hersteller: Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Description: CAP ALUM 120UF 20% 500V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.11Ohm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 500 V
Impedance: 830 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 910 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.274 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details MAL215969121E3 Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Description: CAP ALUM 120UF 20% 500V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.11Ohm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 500 V, Impedance: 830 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 910 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.274 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote MAL215969121E3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MAL215969121E3 Hersteller : Vishay / Dale 159pulsi.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 120 F 500V 30x30mm 105 C 5000h
Produkt ist nicht verfügbar
MAL215969121E3 Hersteller : Vishay Semiconductors 159pulsi.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 120uF 500V 30x30mm 105 C 5000h