MAL215969271E3
MAL215969271E3 Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
159pulsi.pdf
Hersteller: Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Description: CAP ALUM 270UF 20% 500V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 520mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 500 V
Impedance: 390 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.55 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.17 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details MAL215969271E3 Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Description: CAP ALUM 270UF 20% 500V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 520mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 500 V, Impedance: 390 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.55 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.17 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote MAL215969271E3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MAL215969271E3 Hersteller : Vishay / Dale 159pulsi.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 270 F 500V 35x40mm 105 C 5000h
Produkt ist nicht verfügbar
MAL215969271E3 Hersteller : Vishay Semiconductors 159pulsi.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 270uF 500V 35x40mm 105 C 5000h