MAL215969829E3
MAL215969829E3 Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
159pulsi.pdf
Hersteller: Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Description: CAP ALUM 82UF 20% 500V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.59Ohm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Capacitance: 82 µF
Voltage - Rated: 500 V
Impedance: 1.18 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency: 690 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 966 mA @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details MAL215969829E3 Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Description: CAP ALUM 82UF 20% 500V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.59Ohm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Capacitance: 82 µF, Voltage - Rated: 500 V, Impedance: 1.18 Ohms, Ripple Current @ Low Frequency: 690 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 966 mA @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote MAL215969829E3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MAL215969829E3 Hersteller : Vishay Semiconductors 159pulsi.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 82uF 500V 25x30mm 105 C 5000h