MAL215989391E3
MAL215989391E3 Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
159pulsi.pdf
Hersteller: Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Description: CAP ALUM 390UF 20% 500V SNAP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 360mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.244" (57.00mm)
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 500 V
Impedance: 270 MOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.02 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.828 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details MAL215989391E3 Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Description: CAP ALUM 390UF 20% 500V SNAP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 360mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.244" (57.00mm), Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 500 V, Impedance: 270 MOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.02 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.828 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote MAL215989391E3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MAL215989391E3 Hersteller : Vishay Semiconductors 159pulsi.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 390uF 500V 35x55mm 105 C 5000h