Produkte > DIODES INCORPORATED > MBR10100CT-E1
MBR10100CT-E1
MBR10100CT-E1 Diodes Incorporated
MBR10100C_Rev2018.pdf
Hersteller: Diodes Incorporated
Description: DIODE ARR SCHOTT 100V 5A TO2203
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 5A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR10100CT-E1 Diodes Incorporated
Description: DIODE ARR SCHOTT 100V 5A TO2203, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 5A, Supplier Device Package: TO-220-3, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote MBR10100CT-E1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR10100CT-E1 Hersteller : Diodes Incorporated MBR10100C.pdf Schottky Diodes & Rectifiers HV Power Schottky 100Vrrm 2x5A 0.85Vf