Produkte > DIODES INCORPORATED > MBR10100CTF-G1
MBR10100CTF-G1
MBR10100CTF-G1 Diodes Incorporated
MBR10100C.pdf
Hersteller: Diodes Incorporated
Schottky Diodes & Rectifiers Schottky Rectifier
auf Bestellung 392 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR10100CTF-G1 Diodes Incorporated
Description: DIODE ARR SCHOT 100V 5A TO220F3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 5A, Supplier Device Package: TO-220F-3, Operating Temperature - Junction: 150°C (Max), Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote MBR10100CTF-G1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR10100CTF-G1 MBR10100CTF-G1 Hersteller : Diodes Incorporated MBR10100C.pdf Description: DIODE ARR SCHOT 100V 5A TO220F3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Full Pack
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 5A
Supplier Device Package: TO-220F-3
Operating Temperature - Junction: 150°C (Max)
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V