MBR10100F-BP MCC (Micro Commercial Components)
Hersteller: MCC (Micro Commercial Components)
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 10A ITO220AC
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-220-2 Isolated Tab
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 10A
Supplier Device Package: ITO-220AC
Operating Temperature - Junction: -50°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 100 V
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR10100F-BP MCC (Micro Commercial Components)
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 10A ITO220AC, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-220-2 Isolated Tab, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 10A, Supplier Device Package: ITO-220AC, Operating Temperature - Junction: -50°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote MBR10100F-BP
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
MBR10100F-BP | Hersteller : Micro Commercial Components (MCC) |
Schottky Diodes & Rectifiers 10A SCHOTTKY RECTIFIER |