MBR10100FCT-BP
MBR10100FCT-BP MCC (Micro Commercial Components)
Hersteller: MCC (Micro Commercial Components)
Description: DIODE ARR SCHOTTKY 100V ITO220AB
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-220-3 Isolated Tab
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A
Supplier Device Package: ITO-220AB
Operating Temperature - Junction: -50°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR10100FCT-BP MCC (Micro Commercial Components)
Description: DIODE ARR SCHOTTKY 100V ITO220AB, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-220-3 Isolated Tab, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A, Supplier Device Package: ITO-220AB, Operating Temperature - Junction: -50°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote MBR10100FCT-BP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR10100FCT-BP MBR10100FCT-BP Hersteller : Micro Commercial Components (MCC) MBR1020FCT_100FCT_ITO_220AB.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 10A SCHOTTKY RECTIFIER