MBR10150-BP
MBR10150-BP MCC (Micro Commercial Components)
MBR10150(TO-220AC).pdf
Hersteller: MCC (Micro Commercial Components)
Description: DIODE STANDARD 150V 10A TO220AC
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-220-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 10A
Supplier Device Package: TO-220AC
Operating Temperature - Junction: 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 150 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR10150-BP MCC (Micro Commercial Components)
Description: DIODE STANDARD 150V 10A TO220AC, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-220-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 10A, Supplier Device Package: TO-220AC, Operating Temperature - Junction: 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 150 V.
Weitere Produktangebote MBR10150-BP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR10150-BP MBR10150-BP Hersteller : Micro Commercial Components (MCC) MBR10150(TO-220AC).pdf Schottky Diodes & Rectifiers 10A SCHOTTKY RECTIFIER