MBR10150CT-BP
MBR10150CT-BP MCC (Micro Commercial Components)
MBR10150CT(TO-220AB).pdf
Hersteller: MCC (Micro Commercial Components)
Description: DIODE ARR SCHOT 150V 10A TO220AB
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A
Supplier Device Package: TO-220AB
Operating Temperature - Junction: 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 920 mV @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 150 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR10150CT-BP MCC (Micro Commercial Components)
Description: DIODE ARR SCHOT 150V 10A TO220AB, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A, Supplier Device Package: TO-220AB, Operating Temperature - Junction: 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 920 mV @ 5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 150 V.
Weitere Produktangebote MBR10150CT-BP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR10150CT-BP MBR10150CT-BP Hersteller : Micro Commercial Components (MCC) MBR10150CT(TO-220AB).pdf Schottky Diodes & Rectifiers 10A SCHOTTKY RECTIFIER