Produkte > DIODES INCORPORATED > MBR10150CT-LJ
MBR10150CT-LJ
MBR10150CT-LJ Diodes Incorporated
MBR(F)10150CT-959600.pdf
Hersteller: Diodes Incorporated
Schottky Diodes & Rectifiers 10A Schottky Rec 150V 5A 0.89Vf 0.5
auf Bestellung 294 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR10150CT-LJ Diodes Incorporated
Description: DIODE ARR SCHOTT 150V 5A TO2203, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 5A, Supplier Device Package: TO-220-3, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 75°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 890 mV @ 5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 150 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote MBR10150CT-LJ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR10150CT-LJ MBR10150CT-LJ Hersteller : Diodes Incorporated MBR%28F%2910150CT.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 150V 5A TO2203
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 5A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 75°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 890 mV @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 150 V