Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > MBR10150CT_T0_00001
MBR10150CT_T0_00001
MBR10150CT_T0_00001 Panjit International Inc.
MBR1040CT_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: DIODE ARR SCHOT 150V 10A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A
Supplier Device Package: TO-220AB
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 150 V
auf Bestellung 1757 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR10150CT_T0_00001 Panjit International Inc.
Description: DIODE ARR SCHOT 150V 10A TO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A, Supplier Device Package: TO-220AB, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 150 V.
Weitere Produktangebote MBR10150CT_T0_00001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR10150CT_T0_00001 MBR10150CT_T0_00001 Hersteller : Panjit MBR1040CT_SERIES.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 150V,Schottky,TO-220AB,10A