Produkte > DIODES INCORPORATED > MBR10150CTF-E1
MBR10150CTF-E1
MBR10150CTF-E1 Diodes Incorporated
MBR10150C.pdf
Hersteller: Diodes Incorporated
Description: DIODE ARR SCHOT 150V 5A TO220F3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Full Pack
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 5A
Supplier Device Package: TO-220F-3
Operating Temperature - Junction: 175°C (Max)
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 920 mV @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 150 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR10150CTF-E1 Diodes Incorporated
Description: DIODE ARR SCHOT 150V 5A TO220F3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 5A, Supplier Device Package: TO-220F-3, Operating Temperature - Junction: 175°C (Max), Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 920 mV @ 5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 150 V.