MBR10150F
MBR10150F YANGJIE TECHNOLOGY
MBR1035F_10150F.pdf MBR1080F_10200F.pdf
Hersteller: YANGJIE TECHNOLOGY
Category: THT Schottky diodes
Description: Diode: Schottky rectifying; THT; 150V; 10A; ITO220AC; Ufmax: 0.95V
Kind of package: tube
Semiconductor structure: single diode
Case: ITO220AC
Mounting: THT
Type of diode: Schottky rectifying
Max. forward voltage: 0.95V
Load current: 10A
Max. forward impulse current: 150A
Max. off-state voltage: 150V