Produkte > DIODES INCORPORATED > MBR10200CS2-E1
MBR10200CS2-E1
MBR10200CS2-E1 Diodes Incorporated
MBR10200C.pdf
Hersteller: Diodes Incorporated
Description: DIODE ARRAY SCHOT 200V 5A TO-263
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 5A
Supplier Device Package: TO-263
Operating Temperature - Junction: 150°C (Max)
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 950 mV @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 150 µA @ 200 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR10200CS2-E1 Diodes Incorporated
Description: DIODE ARRAY SCHOT 200V 5A TO-263, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 5A, Supplier Device Package: TO-263, Operating Temperature - Junction: 150°C (Max), Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 950 mV @ 5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 150 µA @ 200 V.