MBR15100CT-Y
MBR15100CT-Y Taiwan Semiconductor Corporation
MBR1545CT-Y SERIES_D2104.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE ARRAY GP 100V 15A TO-220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A
Supplier Device Package: TO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.05 V @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR15100CT-Y Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE ARRAY GP 100V 15A TO-220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A, Supplier Device Package: TO-220AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.05 V @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote MBR15100CT-Y
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR15100CT-Y MBR15100CT-Y Hersteller : Taiwan Semiconductor MBR1545CT-Y SERIES_D2104.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 15A, 100V, Schottky Rectifier