MBR16100 C0G Taiwan Semiconductor Corporation
MBR1635%20SERIES_K2103.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 16A TO220AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 16A
Supplier Device Package: TO-220AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 16 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 300 µA @ 100 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR16100 C0G Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 16A TO220AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 16A, Supplier Device Package: TO-220AC, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 16 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 300 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote MBR16100 C0G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR16100 C0G MBR16100 C0G Hersteller : Taiwan Semiconductor MBR1635%20SERIES_K2103.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 16A 100V Schottky Re ctifier