Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > MBR16100FCT_T0_00001
MBR16100FCT_T0_00001
MBR16100FCT_T0_00001 Panjit International Inc.
MBR1640FCT_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: ISOLATION SCHOTTKY BARRIER RECTI
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Full Pack
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 16A
Supplier Device Package: ITO-220AB
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 800 mV @ 8 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 100 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR16100FCT_T0_00001 Panjit International Inc.
Description: ISOLATION SCHOTTKY BARRIER RECTI, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 16A, Supplier Device Package: ITO-220AB, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 800 mV @ 8 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote MBR16100FCT_T0_00001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR16100FCT_T0_00001 MBR16100FCT_T0_00001 Hersteller : Panjit MBR1640FCT_SERIES-1870227.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 100V,Schottky,ITO-220AB,16A