MBR30100CT-Y
MBR30100CT-Y Taiwan Semiconductor Corporation
MBR3045CT-Y SERIES_D2104.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE ARR SCHOT 100V 30A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A
Supplier Device Package: TO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 940 mV @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 µA @ 100 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR30100CT-Y Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE ARR SCHOT 100V 30A TO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A, Supplier Device Package: TO-220AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 940 mV @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote MBR30100CT-Y
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR30100CT-Y MBR30100CT-Y Hersteller : Taiwan Semiconductor MBR3045CT-Y SERIES_D2104.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 30A, 100V, Schottky Rectifier