MBR30100PTH
MBR30100PTH Taiwan Semiconductor Corporation
MBR3035PT SERIES_K2103.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE ARR SCHOT 100V 30A TO247AD
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A
Supplier Device Package: TO-247AD (TO-3P)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Grade: Automotive
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 100 V
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR30100PTH Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE ARR SCHOT 100V 30A TO247AD, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A, Supplier Device Package: TO-247AD (TO-3P), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Grade: Automotive, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 100 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote MBR30100PTH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR30100PTH MBR30100PTH Hersteller : Taiwan Semiconductor MBR3035PT SERIES_K2103.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 30A, 100V, Schottky Rectifier