MBR30150CTH Taiwan Semiconductor Corporation
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE ARR SCHOT 150V 30A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A
Supplier Device Package: TO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Grade: Automotive
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.02 V @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 150 V
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR30150CTH Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE ARR SCHOT 150V 30A TO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A, Supplier Device Package: TO-220AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Grade: Automotive, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.02 V @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 150 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote MBR30150CTH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR30150CTH MBR30150CTH Hersteller : Taiwan Semiconductor Schottky Diodes & Rectifiers 30A, 150V, Schottky Rectifier