MBR30H60CT-E3/45
MBR30H60CT-E3/45 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
mbr30h100ct.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARR SCHOTT 60V 15A TO2203
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 680 mV @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 60 µA @ 60 V
auf Bestellung 350 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR30H60CT-E3/45 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARR SCHOTT 60V 15A TO2203, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A, Supplier Device Package: TO-220-3, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 680 mV @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 60 µA @ 60 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR30H60CT-E3/45 MBR30H60CT-E3/45 Hersteller : Vishay General Semiconductor mbr30h100ct.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 60 Volt 30A Dual Common-Cathode
auf Bestellung 1894 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
MBR30H60CT-E3/45 MBR30H60CT-E3/45 Hersteller : Vishay mbr30h60ct.pdf Diode Schottky 60V 30A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
Produkt ist nicht verfügbar
MBR30H60CT-E3\45 MBR30H60CT-E3\45 Hersteller : Vishay Semiconductors Schottky Diodes & Rectifiers 30A,60V,DUAL SCHOTTKYRECT