Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > MBR6100F_T0_00001
MBR6100F_T0_00001
MBR6100F_T0_00001 Panjit International Inc.
MBR640F_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 6A ITO220AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2 Full Pack, Isolated Tab
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 6A
Supplier Device Package: ITO-220AC
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 800 mV @ 6 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 100 V